Regaty Kajakowe

XI Regaty Kajakowe

 

 

XI edycja Regat Kajakowych VIP Hotelu Tumskiego
 

Puchar za "Styl, Wdzięk i Bezpretensjonalność" dla załogi MKOOpZ


Kolejna, XI. edycja Regat Kajakowych VIP-ów przyciągnęła jeszcze więcej dużyn niż w zeszłym roku. 24 czerwca 2012 roku 20 osad rywalizowało ze sobą o Puchar Miasta Wrocławia na 500 - metrowym odcinku od Mostu Pokoju do Ostrowa Tumskiego. 

W zawodach udział wzięli między innymi  przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, Dolnośląskiej Izby Turystyki, Hotelu Tumskiego, Seminarium Duchownego. Międzynarodową Komisję Ochrony Odry przed Zanieczyszczeniem reprezentowała Anna Jędrzejczak oraz Ewelina Karbownik.

 

 

Ewelina Karbownik i Anna Jędrzejczak

Wiatr i silny prąd na rzece nie ułatwiały zawodnikom zadania, ci jednak mimo trudów, dali z siebie wszystko. Pierwsze miejsce, podobnie jak w ubiegłym roku zdobyła Akademia Sztuk Pięknych. Odpowiednio na drugim i trzecim miejscu uplasowały się Zatoka Gondoli oraz Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej. Walka była niezwykle zacięta, a o wynikach decydowało dosłownie kilka machnięć wiosłem. Do ostatniej chwili nie było jasne, kto zwycięży.

Przedstawicielki MKOOpZ zostały uhonorowane pucharem za "Styl, Wdzięk i Bezpretensjonalność", w związku z silną determinacją do pokonania rzeki w mniej tradycyjnym stylu niż pozostali uczestnicy.

 

Wręczenie nagród odbyło się na górnym pokładzie Barki Tumskiej, gdzie zmęczeni uczestnicy mogli skosztować potraw przygotowanych przez Hotel Tumski.


Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na kolejną edycję!