TUMSKI CUP

TUMSKI CUP 2012

 

 

Wyścigi na Łodziach Smoczych organizowane na Odrze powoli stają się już tradycją. Popularyzacja i promocja rekreacyjnych walorów rzeki przynosi spodziewane efekty. W tym roku, 15 września, w trzeciej edycji regat o puchar rywalizowało 15 drużyn.
 

    


Na Wyspie Bielarskiej, jak co roku, spotkali się między innymi przedstawiciele firm i organizacji związanych z Wrocławiem, wodą i rekreacją. Do wspólnego spędzenia czasu nad Odrą zachęcały nie tylko wyścigi, ale i obecność polskich mistrzów i wicemistrzów olimpijskich wioślarstwa z Pekinu, a także kiermasze, gry i zabawy.

 

Zwycięzcą wyścigów zostało Klecińskie Towarzystwo Wioślarskie. Drugie miejsce przypadło Kogeneracji, z którą Komisja ścigała się na torze w ubiegłym roku. Do trzeciego miejsca dopłynęła załoga MPWiK, złoci triumfatorzy poprzednich wyścigów. Komisja poprawiła swój wynik z drugiej edycji zawodów, zajmując 13. miejsce. Warto dodać, iż połowę załogi Komisji stanowiły Panie.

 

Mimo trudnych warunków atmosferycznych, wrocławianie dopisali, dzielnie dopingując walczących z żywiołem zawodników. Cieszymy się, że spotkania nad Odrą stają się wśród mieszkańców coraz popularniejsze!
 Ostatnia aktualizacja: 2012.09.28