Wydarzenia

Przewodnik Turystyczno - Spacerowy dla Wrocławia

 

 

Konferencja prasowa z okazji wydania
Przewodnika Turystyczno - Spacerowego

 

   

       W dniu 6 marca 2012 r. na Barce Tumskiej zacumowanej przy Hotelu Tumskim we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa poświęcona promocji nowego przewodnika turystyczno-spacerowego autorstwa Bohdana Krakowskiego pt. Wrocław znad Odry jeszcze piękniejszy, którego wydawcą jest Międzynarodowa Komisja Ochrony Odry przed Zanieczyszczeniem. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Wrocławskiego Lobbingu Odrzańskiego przy „Civitas Christiana”, działacze społeczni, reprezentanci instytucji związanych z żeglugą, klubów i organizacji promujących kajakarstwo i inne sporty wodne na Odrze.

 

     

        Turystyczne zagospodarowanie Odry ma duże znaczenie dla miasta Wrocławia, jednak rzeka jest nadal zbyt słabo wykorzystywana dla celów turystyki wodnej. Należy popularyzować turystykę wodną i promować wrocławskie szlaki wodne, a zwykłych mieszkańców zachęcać do uprawiania turystki wodnej - żeglarstwa, kajakarstwa, wioślarstwa, turystyki motorowodnej -   a także do udziału w spływach, regatach i innych imprezach wodniackich.

 

Temu właśnie ma służyć przewodnik.

 

(pełna wersja przewodnika w formacie pdf dostępna w zakładce "Publikacje")

 

 

Także MKOOpZ stara się popularyzować te idee i bierze czynny udział w regatach i imprezach wodniackich organizowanych przez Hotel Tumski, przy okazji organizując punkty informacyjne gdzie można zasięgnąć informacji na temat działań Komisji oraz zapoznać się z materiałami promocyjnymi.
 

Konferencja prasowa była także okazją do zaprezentowania materiałów promocyjnych Komisji i poinformowania o naszej działalności.

 

 

Na zdjęciu od lewej:
 

  • Jan Pyś, dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu

  • Leszek Mulka, wiceprzewodniczący Komisji Turystyki Żeglarskiej PTTK

  • Zbigniew Pasieka, dyrektor Hotelu Tumskiego

  • Bohdan Krakowski, autor

  • Piotr Barański, dyrektor Sekretariatu MKOOpZ
     

  • Bartłomiej Skrzyński, rzecznik Miasta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych.

Ostatnia aktualizacja: 2012.03.07