TUMSKI CUP 2011

DRUHÝ ROČNÍK
veslařských regat
TUMSKÝ CUP 2011

Veslařské závody na dračích lodích, které se konaly v loňském roce, se setkaly s velkým ohlasem.

V rámci pokračujících tradic Vratislavských závodů na dračích lodích se 17. září konal na Bielarském ostrově druhý ročník tohoto klání.

Družstvo MKOOpZ před začátkem závodů připravilo, stejně jako ostatní účastníci, svůj informační stánek.

Na tomto místě se bylo možné dozvědět, jak funguje a čím se zabývá Komise a také obdržet informační materiály.

Letos regaty přilákaly ještě více týmů – zúčastnilo se jich 17 družstev, jejichž členové byli zástupci vratislavských podniků a institucí. V každé lodi sedělo 10 veslařů a jeden bubeník, který udával tempo.

I když veslování není lehké, družstvo MKOOpZ dalo se sebe všechno, aby se umístilo co nejlépe.

V první jízdě závodil tým MKOOpZ s Kogenerací, jež byla lepší o 9 vteřin. Druhá jízda byla příjemné překvapení, protože soupeřem MKOOpZ byl hotel Tumski, s nímž MKOOpZ spolupracuje již řadu let.

Úroveň závodů byla velmi vysoká, a proto musíme smeknout před vítězi. MKOOpZ obsadila 15. místo.

Vyvrcholením dne byl závod mezi olympijskou reprezentacja veslařů a družstvem Vratislavských draků – mistrů Polska v této disciplíně. V tomto napínavém závodě byli první v cíli olympionici.

Akce byla doprovázena ukázkami soubojů rytířů a středověkých tanců, vystoupením cheerleaderek a závody na ergometrech.

Bylo také možné poslouchat polské hudební hity, jež zpíval na živo jeden z moderátorů.

Událost byla široce propagována v místních médiích.

Poslední aktualizace: 2011.09.28