Závody kajaků

XI. ročník kajakových regat VIP

Pohár za „Styl, půvab a přirozenost“ pro posádku MKOOpZ

Další, XI. kajakářské regaty VIP-ů  přilákaly ještě více teamů než v minulém roce. 24. června 2012 soutěžilo 20 posádek o Pohár města Vratislavi na 500-metrové trati od mostu Míru (Most Pokoju) k Ostrowu Tumskému.

Závodů se kromě jiných zúčastnili zástupci Regionální vodohospodářské správy (Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej), Dolnoslezské turistické komory (Dolnośląska Izba Turystyki), hotelu Tumského, Kněžského semináře (Seminarium Duchowne). Mezinárodní komisi pro ochranu Odry před znečištěním zastupovaly Anna Jędrzejczak a Ewelina Karbownik.

Ewelina Karbownik a Anna Jędrzejczak

Vítr a silný proud v řece rozhodně neusnadnily závodníkům jejich úkol, ti však bojovali s velkým nasazením. Podobně jako v minulém roce obsadila první místo Akademie výtvarných umění (Akademia Sztuk Pięknych). Druhém a třetí místo získaly Zatoka Gondoli a Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej. Boj o vítězství byl velmi urputný a o konečném pořadí rozhodlo doslova několik záběrů pádlem. Do poslední chvíle nebylo jisté, kdo zvítězí.

Zástupkyně MKOOpZ získaly pohár za „Styl, půvab a přirozenost“, a to za svou odhodlanost zvítězit nad řekou méně tradičním stylem než ostatní účastníci regat.

Předání cen se konalo na horní palubě Bárky Tumské, kde mohli unavení závodníci ochutnat pokrmy připravené hotelem Tumski.

Vítězům blahopřejeme a čekáme na další ročník!

Poslední aktualizace: 2012.07.18